Nodeaccess (2.0.0-alpha3) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Author
ca: Autor

en: Access control
ca: Control d'accés

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: Weight
ca: Pes

en: View
ca: Mostra

en: User
ca: Usuari

en: Role name
ca: Nom del rol

en: Role
ca: Rol

en: Users
ca: Usuaris

en: Show
ca: Mostra

en: Role settings
ca: Paràmetres dels rols

en: is
ca: és
