Nodeaccess (2.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Access control
hi: अभिगम नियंत्रण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Weight
hi: मान

en: View
hi: देखें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Role name
hi: दायित्व नाम

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Show
hi: दिखाये

en: Role settings
hi: भूमिका सेटिंग

en: is
hi: है
