Node Ownership (8.x-1.0-rc1) - en to eo translation catalogue (5 entries)

en: Status
eo: Stato

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Other
eo: Alia

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
