Node view count (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: view
it: mostra

en: Reset
it: Ripristina

en: View
it: Visualizza

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Node types
it: Tipi di contenuto

en: Never
it: Mai

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Node count
it: Conteggio dei nodi

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale

en: View modes
it: View mode
