Commerce NoFraud (1.0.1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Author
id: Penulis

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Order
id: Urutan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Changed
id: Berubah

en: Live
id: Langsung

en: Review
id: Periksa

en: Apply
id: Terapkan

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: Offset
id: Letak

en: Pass
id: Berhasil

en: Fail
id: Gagal

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Order number
id: Nomor Order

en: Asc
id: Urutan turun
