Content type and batch example (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Date
hu: Dátum

en: Update status
hu: Frissítési állapot

en: Custom
hu: Egyéni

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args
