Content type and batch example (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Date
it: Data

en: Update status
it: Update status (Stato di aggiornamento)

en: Custom
it: Personalizzato

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
