Content type and batch example (8.x-1.0) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Date
eu: Data

en: Update status
eu: Eguneratu egoera

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Note
eu: Oharra
