Content type and batch example (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Date
fa: تاریخ

en: Update status
fa: وضعیت به‌روزرسانی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Note
fa: یادداشت
