Content type and batch example (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (5 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Date
he: תאריך

en: Update status
he: עדכן סטטוס

en: Custom
he: מותאם

en: Note
he: הערות
