Content type and batch example (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Date
nl: Datum

en: Update status
nl: Update Status

en: Custom
nl: Aangepast

en: Note
nl: Notitie

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van @operation met parameters: @args
