Content type and batch example (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Date
ru: Дата

en: Update status
ru: Состояние обновления

en: Custom
ru: Собственная

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ru: Возникла ошибка в процессе @operation с аргументами: @args
