Content type and batch example (8.x-1.0) - en to vi translation catalogue (6 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Update status
vi: Tình trạng cập nhật

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Note
vi: Ghi chú

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
vi: Gặp lỗi khi xử lý @operation với tham số: @args
