Notification Message (8.x-1.0-alpha3) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Edit
ast: Editar

en: Message
ast: Mensax

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Other
ast: Otru

en: Authored on
ast: Autoría en
