Notification Message (8.x-1.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (15 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Data type
kn: ದತ್ತಾಂಶ ಬಗೆ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ
