Notification Message (8.x-1.0-alpha4) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
