Notification Message (8.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Data type
pt: Tipo de dados

en: Conditions
pt: Condições

en: Authored by
pt: Criado por

en: Other
pt: Outro

en: Notification messages
pt: As mensagens de notificação

en: Authored on
pt: Criado em

en: Are you sure you want to delete %label?
pt: Tem certeza de que deseja eliminar %label?

en: Changed
pt: Alterado

en: Add type
pt: Acrescentar tipo

en: Identifier
pt: Identificador

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: - All -
pt: - Todos -

en: The time that the node was last edited.
pt: A hora em que o nó foi editado pela última vez.
