Notification Message (8.x-1.0-rc4) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Message
cy: Neges

en: - None -
cy: - Dim -

en: View
cy: Gweld

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Other
cy: Arall

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Global
cy: Eang
