Notification Message (8.x-1.0-rc8) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: - None -
ja: - なし -

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Display mode
ja: 表示モード

en: Data type
ja: データ型

en: Conditions
ja: 条件

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Other
ja: その他

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Are you sure you want to delete %label?
ja: %label を本当に削除しますか？

en: Changed
ja: 変更済

en: Global
ja: グローバル

en: Identifier
ja: 識別子

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: - All -
ja: - 全て -

en: Display Mode
ja: 表示モード

en: The time that the node was last edited.
ja: ノードが最後に更新された日時。
