Notification Message (8.x-1.0-rc9) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Display mode
tr: Görüntüleme modu

en: Data type
tr: Veri türü

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Authored by
tr: Yazan

en: Other
tr: Diğer

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Are you sure you want to delete %label?
tr: %label etiketini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Changed
tr: Değişti

en: Add type
tr: Tür ekle

en: Global
tr: Genel

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Message Type
tr: İleti Türü

en: The time that the node was last edited.
tr: Düğümün en son düzenlendiği zaman.
