Notification System (1.0.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (47 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Subject
uk: Тема

en: Description
uk: Опис

en: Audience
uk: Аудиторія

en: Read more
uk: Читати далі

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: Mail
uk: Пошта

en: Created
uk: Створено

en: Authored by
uk: Автор

en: Example
uk: Приклад

en: Users
uk: Користувачі

en: Provider
uk: Постачальник

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Default language
uk: Базова мова

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Immediately
uk: Негайно

en: Changed
uk: Змінено

en: Body Template
uk: Шаблон тіла

en: Sticky
uk: Прикріплені

en: Language code
uk: Код мови

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Loading
uk: Завантаження

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Notification
uk: Сповіщення

en: Created on
uk: Дата створення

en: Allowed users
uk: Дозволено користуватись

en: Lowest
uk: Найнижча

en: Highest
uk: Найвища

en: Display Mode
uk: Режим показу

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
