Notification System (1.0.1) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: Audience
hi: दर्शक

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: View
hi: देखें

en: Format
hi: प्रारूप

en: ID
hi: आईडी

en: Mail
hi: मेल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Example
hi: उदाहरण

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Sticky
hi: मुख्य

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Loading
hi: लोड हो रहा है

en: Machine name
hi: मशीन नाम
