NPR (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Categories
oc: Categorias

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Help
oc: Ajuda

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Date format
oc: Format de data

en: Off
oc: Desactivat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Width
oc: Largor

en: Duration
oc: Durada

en: Standard
oc: Estandard

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Primary
oc: Primaire
