NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (28 entries)

en: Body
gl: Corpo

en: Type
gl: Tipo

en: Subscribe
gl: Suscribirse

en: Description
gl: Descrición

en: On
gl: Activo

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Categories
gl: Categorías

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Settings
gl: Axustes

en: Help
gl: Axuda

en: Image settings
gl: Axustes da imaxe

en: Audio settings
gl: Axustes de audio

en: Teaser
gl: Resumo

en: Off
gl: Desactivado

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Width
gl: Ancho

en: standard
gl: estándar

en: Blog
gl: Blogue

en: Provider
gl: Proveedor

en: Duration
gl: Duración

en: Node settings
gl: Axustes do nodo

en: Caption
gl: Lenda

en: Standard
gl: Estándar

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Primary
gl: Primario

en: Large (480×480)
gl: Grande (480x480)

en: Thumbnail (100×100)
gl: Miniatura (100x100)
