NPR (8.x-1.0) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Type
ku: جۆر

en: Subscribe
ku: بەشداربوون

en: Description
ku: دەربارە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Help
ku: یارمەتی

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Width
ku: پانی

en: Blog
ku: بڵاگ

en: Standard
ku: ستاندارد

en: Subtitle
ku: ژێرنیشان
