NPR (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: On
pt: Ligado

en: Tags
pt: Etiquetas

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Help
pt: Ajuda

en: Image settings
pt: Definições da imagem

en: Teaser
pt: Resumo

en: Date format
pt: Formato de data

en: Off
pt: Desligado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Width
pt: Largura

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Duration
pt: Duração

en: Node settings
pt: Configurações do nó

en: Caption
pt: Legenda

en: Standard
pt: Padrão

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Format: @display
pt: Formato: @display

en: Large (480×480)
pt: Grande (480×480)

en: Thumbnail (100×100)
pt: Miniatura (100×100)
