NTH Mobile (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Author
de: Autor

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Access
de: Zugriff

en: View
de: Ansicht

en: Event
de: Ereignis

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Session ID
de: Session-ID

en: Price
de: Preis

en: Submission URL
de: Übermittlungs-URL

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Pending
de: Ausstehend

en: Changed
de: Geändert

en: Failed
de: Fehlgeschlagen

en: Keyword
de: Schlüsselwort

en: Report
de: Bericht

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Delivered
de: Zugestellt

en: Draft
de: Entwurf

en: Message ID
de: Nachrichten-ID
