NTH Mobile (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Access
it: Accesso

en: View
it: Visualizza

en: Event
it: Evento

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Session ID
it: ID sessione

en: Price
it: Prezzo

en: Submission URL
it: URL di invio

en: Authored on
it: Creato il

en: Pending
it: In sospeso

en: Changed
it: Modificato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Report
it: Resoconto

en: Draft
it: Bozza

en: Message ID
it: ID Messaggio
