NTH Mobile (1.0.0) - en to vi translation catalogue (26 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Author
vi: Tác giả

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Message
vi: Thông điệp

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Save
vi: Lưu

en: Access
vi: Truy cập

en: View
vi: Xem

en: Event
vi: Sự Kiện

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: ID
vi: Mã

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Price
vi: Giá

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Pending
vi: Đang treo

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Failed
vi: Thất bại

en: Premium
vi: Cao cấp

en: Keyword
vi: Từ khóa

en: Draft
vi: Nháp
