NTH Mobile (1.0.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Access
pt: Acesso

en: View
pt: Ver

en: Event
pt: Evento

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Session ID
pt: ID da sessão

en: Price
pt: Preço

en: Submission URL
pt: URL de submissão

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Pending
pt: Pendente

en: Changed
pt: Alterado

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Report
pt: Relatório

en: Draft
pt: Rascunho
