NTT DATA Admin theme (1.0.9) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Apply
pt: Aplicar

en: Show details
pt: Mostrar detalhes

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
pt: Ainda não criou nenhum tipo de conteúdo. Vá à <a href="@create-content">página de criação de tipos de conteúdo</a> para adicionar um novo tipo de conteúdo.

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Hide details
pt: Ocultar detalhes

en: Pre-content
pt: Pré-conteúdo
