NTT DATA Admin theme (1.0.13) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Last
hi: अंतिम

en: First
hi: पहला

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Language switcher
hi: भाषा स्विचर

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
