NTT DATA Admin theme (1.0.13) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Last
fa: آخرین

en: First
fa: اولین

en: Apply
fa: تایید

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Language switcher
fa: تغییردهنده زبان

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Last page
fa: صفحۀ آخر

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر
