Number Double (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Number
hi: संख्या

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Unformatted
hi: असंरूपित

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Decimal marker
hi: दशमलव निशान

en: Decimal point
hi: दशमलव बिंदु

en: Comma
hi: अल्पविराम
