Number Double (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Number
oc: Nombre

en: Default
oc: Per defaut

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.
