Number Double (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Number
tr: Sayı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Maximum
tr: En fazla

en: Unformatted
tr: Biçimlenmemiş

en: Minimum
tr: En az

en: Decimal marker
tr: Ondalık işareti

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Comma
tr: Virgül

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
tr: Bu alanda kullanılabilecek minimum değer. Minimum değer kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
tr: Bu alanda kullanılabilecek maksimum değer. Maksimum değer kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.
