Number Double (8.x-1.3) - en to be translation catalogue (10 entries)

en: Number
be: Нумар

en: Default
be: Прадвызначана

en: Maximum
be: Максімум

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: Minimum
be: Мінімум

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Comma
be: Коска

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
be: Мінімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
be: Максімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.
