Number Double (8.x-1.3) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Number
ro: Număr

en: Default
ro: Implicit

en: Maximum
ro: Maxim

en: Unformatted
ro: Neformatat

en: Minimum
ro: Minim

en: Decimal marker
ro: Separator zecimale

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Comma
ro: virgulă

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ro: Valoarea minimă care ar trebui să fie permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o valoare minimă.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ro: Valoarea maximă care ar trebui permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o maximă.
