Number Double (8.x-1.5) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Number
fa: عدد

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Unformatted
fa: قالب‌بندی نشده

en: Minimum
fa: حداقل

en: Decimal marker
fa: علامت اعشار

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Comma
fa: کاما

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
fa: حداقل مقداری که در این فیلد مجاز خواهد بود. برای نداشتن حداقل خالی بگذارید.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
fa: حداکثر مقداری که در این فیلد مجاز خواهد بود. برای نداشتن حداکثر خالی بگذارید.
