Nuxtify (1.0.0-alpha4) - en to eu translation catalogue (30 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Content
eu: Edukia

en: Search
eu: Bilatu

en: Image
eu: Irudia

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: Help
eu: Laguntza

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Page
eu: Orria

en: Header
eu: Goiburua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Front page
eu: Azaleko orria

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Global
eu: Globala

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Authenticated user
eu: Egiaztatutako erabiltzailea

en: Administrator
eu: Kudeatzailea

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: First sidebar
eu: Lehen albo-barra

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Main page content
eu: Orrialde nagusiaren edukia

en: Full content
eu: Eduki osoa

en: Highlighted
eu: Nabarmendua

en: Basic HTML
eu: HTML Basikoa
