Nuxtify (1.0.0-alpha4) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: On
id: Pada

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Help
id: Bantuan

en: Icon
id: Ikon

en: Layout
id: Tata letak

en: User
id: Pengguna

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Anonymous
id: Anonim

en: Front page
id: Halaman depan

en: Anonymous user
id: Pengguna anonim

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Authenticated user
id: Pengguna yang telah diotentifikasi

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Full content
id: Konten lengkap

en: Pre-content
id: Pra-konten

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: Basic HTML
id: HTML dasar
