Nuxtify (1.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: On
pt: Habilitado

en: Search
pt: Buscar

en: Image
pt: Imagem

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Help
pt: Ajuda

en: Icon
pt: Ícone

en: User
pt: Usuário

en: Page title
pt: Título da página

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Off
pt: Desligado

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Front page
pt: Página inicial

en: Anonymous user
pt: Usuário anônimo

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Authenticated user
pt: Usuário autenticado

en: Administrator
pt: Administrador

en: Dutch
pt: Holandês

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Textarea
pt: Caixa de texto

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Highlighted
pt: Destacado

en: 404 page not found
pt: 404 página não encontrada

en: Access denied. You must log in to view this page.
pt: Acesso negado. Você deve efetuar o login para ver esta página.

en: Pre-content
pt: Pré-conteúdo

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Basic HTML
pt: HTML básico
