Nuxtify (1.0.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: On
uk: Увімкнено

en: Search
uk: Пошук

en: Image
uk: Зображення

en: Taxonomy term
uk: Термін таксономії

en: Help
uk: Довідка

en: Icon
uk: Іконка

en: Layout
uk: Макет

en: User
uk: Користувач

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Off
uk: Вимкнено

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Front page
uk: Головна сторінка

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: Editor
uk: Редактор

en: Global
uk: Глобальне

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Authenticated user
uk: Авторизований користувач

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Dutch
uk: Голландська

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Textarea
uk: Текстова область

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Full content
uk: Повний вміст

en: Highlighted
uk: Виділено

en: 404 page not found
uk: 404 сторінку не знайдено

en: 403 access denied
uk: 403 доступ заборонено

en: Pre-content
uk: Перед вмістом

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Basic HTML
uk: Простий HTML
