Nuxtify (1.0.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: On
ar: في

en: Search
ar: بحث

en: Image
ar: الصورة

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Help
ar: المساعدة

en: Icon
ar: أيقونة

en: Layout
ar: التنسيق

en: User
ar: المستخدم

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Front page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Editor
ar: محرر

en: Global
ar: عالمي

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Administrator
ar: مدير

en: Dutch
ar: هولندية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Textarea
ar: منطقة نص

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Highlighted
ar: مبرز
