Nuxtify (1.0.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Content
ro: Conținut

en: On
ro: Pornit

en: Search
ro: Căutare

en: Image
ro: Imagine

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Help
ro: Ajutor

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Layout
ro: Prezentare

en: User
ro: Utilizator

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Pre-content
ro: Pre-conținut

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic HTML
ro: HTML de bază
