Nuxtify (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Title
da: Titel

en: Content
da: Indhold

en: On
da: Tilsluttet

en: Search
da: Søg

en: Image
da: Billede

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Help
da: Hjælp

en: Icon
da: Ikon

en: User
da: Bruger

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Anonymous
da: Anonym

en: Front page
da: Forside

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Dutch
da: Hollandsk

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Content editing
da: Redigering af indhold

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Pre-content
da: Præindhold

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
da: Gendan

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
