Nuxtify (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: On
fa: روشن

en: Search
fa: جستجو

en: Image
fa: تصویر

en: Taxonomy term
fa: کلمه رده بندی

en: Help
fa: راهنما

en: Icon
fa: شمایل

en: Layout
fa: آرایش

en: User
fa: کاربر

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Front page
fa: صفحه اول

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Editor
fa: تدوینگر

en: Global
fa: سراسری

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Administrator
fa: مدیر

en: Paragraph
fa: فقره

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: 404 page not found
fa: 404 صفحه پیدا نشد

en: 403 access denied
fa: 403 دسترسی ممنوع

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر
