Nuxtify (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: On
pt: Ligado

en: Search
pt: Pesquisar

en: Image
pt: Imagem

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Help
pt: Ajuda

en: Icon
pt: Ícone

en: User
pt: Utilizador

en: Page title
pt: Título da página

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Off
pt: Desligado

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Front page
pt: Página principal

en: Anonymous user
pt: Utilizador anónimo

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Authenticated user
pt: Utilizador autenticado

en: Administrator
pt: Administrador

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: Basic HTML
pt: HTML Básico
