Nuxtify (1.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Content
ja: コンテンツ

en: On
ja: オン

en: Search
ja: 検索

en: Image
ja: 画像

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Help
ja: ヘルプ

en: Icon
ja: アイコン

en: Layout
ja: レイアウト

en: User
ja: ユーザー

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Published
ja: 掲載

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Front page
ja: フロントページ

en: Anonymous user
ja: 匿名ユーザー

en: Editor
ja: エディタ

en: Global
ja: グローバル

en: Subtitle
ja: 見出し2

en: Authenticated user
ja: 認証済みユーザー

en: Administrator
ja: 管理者

en: Dutch
ja: オランダ語

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Textarea
ja: テキストエリア

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Full content
ja: 全文

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: 404 page not found
ja: 404 ページが見つかりません

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Access denied. You must log in to view this page.
ja: アクセスが拒否されました。このページを閲覧するにはログインする必要があります。

en: 403 access denied
ja: 403 アクセス拒否

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: Basic HTML
ja: ベーシック HTML

en: From library
ja: ライブラリ

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ja: アーカイブ済み

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ja: アーカイブ

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ja: 下書きを新規作成
