Nuxtify (1.0.0-beta3) - en to ru translation catalogue (58 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Content
ru: Содержимое

en: On
ru: Вкл

en: Search
ru: Поиск

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Container
ru: Контейнер

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Help
ru: Справка

en: Icon
ru: Иконка

en: Layout
ru: Макет

en: User
ru: Пользователь

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Page
ru: Страница

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Off
ru: Выкл

en: Header
ru: Шапка

en: Published
ru: Опубликовано

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Anonymous
ru: Гость

en: Front page
ru: Главная страница

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: Editor
ru: Редактор

en: Global
ru: Глобальный

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: Authenticated user
ru: Аутентифицированный пользователь

en: Administrator
ru: Администратор

en: Dutch
ru: Голландский

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Content editing
ru: Редактирование материалов

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: Textarea
ru: Текстовая область

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Full content
ru: Полная версия

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: 404 page not found
ru: 404 страница не найдена

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Access denied. You must log in to view this page.
ru: Доступ запрещен. Вы должны войти в систему, чтобы просмотреть эту страницу.

en: 403 access denied
ru: 403 доступ запрещен

en: Pre-content
ru: Перед содержимым

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML

en: From library
ru: Из библиотеки

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ru: Заархивированный

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ru: Черновик

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ru: Опубликовано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ru: Архивировать

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ru: Восстановить

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ru: Создать новый черновик

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ru: Опубликовать
